Dropshipping Nedir?

Dropshipping Nedir?

Kısaca stok tutmadan satış yapma olarak tanımlayabileceğimiz dropshipping yönteminde firma, site üzerinden gelen siparişleri doğrudan tedarikçiye yönlendirir ve sipariş, bu tedarikçinin kendi deposu üzerinden yönetilir. Böylelikle stok tutulmadan tedarikçi üzerinden satış gerçekleştirilmiş olur.

Dropshipping Avantajları

Stok Tutmadan Satış

Dropshipping yöntemiyle ile stok tutmandan rahat bir şekilde satış yapabilirsiniz. Siparişleri tedarikçi firmanın deposu üzerinden kontrol eder ve satışlarınızı yönetebilirsiniz. HaydiGO’nun dropshipping çözümü bu noktada devreye girerek ürünlerinizin satış sürecinde size yardımcı olur.

Düşük Maliyet

Dropshipping‘de stok tutulmadan satış yapıldığı için paketleme, kargolama gibi stok ve depo maliyetleri olmaz. Böylelikle kaynaklarınızı diğer operasyonlar ve araçlar için harcayabilirsiniz. Dropshipping ile sadece paradan değil, zamandan ve efordan da tasarruf edersiniz.

Geniş Ürün Yelpazesi

Dropshipping yöntemiyle satabileceğiniz ürün çeşidi oldukça fazladır. Birden fazla tedarikçi ile çalışarak farklı kategorilerde birçok farklı ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. HaydiGO ile bunu herhangi bir karışıklık olmadan kolay bir şekilde yönetmek mümkün.

Esneklik

Dropshipping yöntemi, satışlarınızı ve tüm işinizi internet üzerinden yönetebildiğiniz için büyük bir esneklik sağlar. İnternet aracılığıyla doğrudan üretici ya da mağazayla iletişime geçebilir ve tedarikçiniz üzerinden gönderileri siparişlerin durumunu kontrol edebilirsiniz.

HaydiGO’nun kapsamlı WMS çözümü sayesinde tüm dropshipping sürecini yönetmek oldukça kolaydır. Dropshipping yönteminin esnekliği ve HaydiGO’nun sunduğu ayrıcalıklarla satışlarınızı artırabilir ve ticaretinize ivme kazandırabilirsiniz.